Security
Львів |
Міф про розміри щитків
Побачив у форумі питання про розмір щитків.Бачу,що це питання досить жваво обговорювалось.Спробую вставити і свої 5 копійок про цю проблему.
Так який же розмір щитків слід вибирати?Безумовно, є і математичний розрахунок правильного вибору щитків,про що я зупинюсь трохи пізніше, але все ж це , передусім, дуже особисте рішення, яке в основному залежить від того,що бажає сам воротар.Більшість з популярних тенденцій засновані на неправильних, на мій погляд, уявленнях і відсутності належної інформації( особливо в Україні).А тенденція така-користуватись величезними щитками з великими ділянками підвищень стегна.Ця тенденція підігрівається ще тим, що всі ми бачим, що багато про-воротарів носять саме такі щитки.
Але фізичний розмір самих професійних воротарів(величезний) диктує,що вони носять величезні щитки.Хоча ,на мій скромний погляд, це не буде добре працювати для більшості воротарів.
Факт-занадто довгі щитки,особливо в ділянці стегна, можуть викликати безліч проблем.Щитки, які є занадто високими,заважають катанню на ковзанах.Крім того,коли в основній позиції вершини щитків накладаються одне на одне, це заважає швидко закривати 5 дірку, коли воротар сідає на коліна в позицію метелика.5 дірка, це якраз той простір , який при цьому утворюється між колінами.Коли воротар сідає в позицію метелика на лід,довгі щитки своїми вершинами перетинаються занадто рано,це змушує коліна рухатись ще дальше, просто вибиває їх, що , в свою чергу викликає велике напруження в паху, яке може закінчитись серйозною травмою, якщо воротар балансує на краях щитків( у метелику).Якщо ж навіть все обходиться без травм і розтягнень,то все одно переміщатись у метелику стає просто мукою.Повірте мені на слово.Враховую не лише свій, а і досвід колег по " цеху», які мають певний стаж.
І ще одне,останнє, але надзвичайно важливе.Щитки, які є занадто довгими, заставляють воротаря переміщати більше об«єму і ваги,що уповільнює час реакції.А це вже дуже важливо для гри, якщо навіть плюнути на здоров«я заради моди.
Багато моїх знайомих воротарів, а також ті, які грають серед профі, мають хронічні пошкодження у паху, колінах.Більшість з них я пов«язую з тим,що вони носять позагабаритні,надто довгі щитки.
І на моє переконання, ця проблема ще більш явна для воротарів середнього і малого зросту, які у порівнянні з більшістю про-воротарів просто мають набагато коротші ноги.
Чому ж , спитаєте Ви , компанії по виробництву щитків просувають у продаж щитки з надзвичайно високими ділянками стегон?Чому це стало модою, усілякі +1 ,+2 ,+ 3 і т.д.?
Я стверджую-більшість сучасних щитків має два основні розміри-33 і 34 дюйми з певними варіаціями вверх і вниз.Не вірите, переміряйте добре самі.
І тоді для фірм-виробників для того,щоб зробити менший ,чи більший розмір достатньо добавляти чи віднімати відповідні дюйми в ділянці стегна,нічого не переробляючи по суті анатомії і відповідності ноги і щитка.Це просто найбільш дешевий спосіб виробництва різних щитків, який не вимагає серйозних досліджень, проектування і експериментів.Для цього вже придумали і пересувний тримач ділянки коліна у деяких щитків, щоб не працювати детально над розмірами.Таких щитків вже повно в магазинах. Зараз небагато фірм , як на мене,продовжують виготовляти дійсно солідні воротарські продукти, у тому числі щитки.Більшість з них залишились у Канаді, і спеціалізуються лише на виробництві воротарського обладнання(Vaughn,Smith,Battram і т.д., але про це іншим разом).Цими фірмами використовується прогрессивний масштаб,реальне співвідношення з розміром ніг, враховуються фактичні анатомічні розміри кожної зростової групи.
Я думаю,що ще довго слід буде виготовляти традиційні щитки, засновані на розмірах реальної ноги, так як всі люди різні.(навіть воротарі)
Погоджусь-щитки ніг можуть навіть бути трохи задовгими без негативних наслідків для гри воротаря, якщо так хоче воротар, але ідея використовувати щитки занадто довгі в стегнах, не є в інтересах гри воротаря, а , на мій погляд, лише міф, мода у наслідування про-воротарів, які є майже всі високого зросту.Тому твердження в форумі ,що щитки можуть бути такими довгими, аби не впирались в живіт, категорично заперечую і пробую застерегти інших від хибних кроків і рішень.
Найкраща робота буде у щитках, які максимально пристосовані до анатомії ноги, не спричиняють травм.
Більшість з нас грає не за гроші, а із любові до хокею, як аматори.Тому нам слід набиратись здоров«я, а не губити його внаслідок моди, мавпування про-воротарів,які мають велику зарплатню і ,які будуть мати гроші для лікування суглобів колін і паху і забезпечену старість, на відміну від багатьох нас бідаків-воротарів.
Здоров«я Вам всім і успіхів.Буду радий відгукам і обговоренню цієї та інших тем.Це повідомлення було відредаговано Security (11-10-2007 15:33 GMT+2)
1 |
Security
Львів |
ЯК ЖЕ ВИЗНАЧИТИ РОЗМІР ЩИТКІВ, ЯКИЙ НЕОБХІДНИЙ ВОРОТАРЮ?
Оскільки у воротарському обладнанні прийнято вимірювання в дюймах( в данину славі у цьому питанні Канаді)пропоную вимірювання проводити саме в дюймах,для чого слід придбати вимірювальну стрічку з дюймовою градацією.Хоча і вимірювання в сантиметрах також можливе.Тоді просто слід саме в сантиметрах вимірювати і щитки.
Ось самий простий спосіб, який я знаю:
Слід взяти наступні три розміри:
1.Від підлоги до середини колінної чашки(Розмір А).
2.Від середини колінної чашки до бажаної висоти щитків на бедрі(Розмір Б)
3.Розмір ковзана( в дюймах також, якщо вимірювання в дюймах проводиться) Х 0,75.(Помножене на 0,75)У любому випадку цей розмір не повинен перевищувати 10 дюймів,оскільки таке обмеження встановлене правилами.(Розмір В)
Таким чином, розмір щитків, які потрібні вираховується по наступній простій формулі для першокласника:
Розмір щитка = А+Б+В
Слід зауважити, що це лише загальні керівні принципи при виборі щитків.Кожний воротар до розміру щитків відноситься по-своєму, велику роль грають особисті уподобання ,стиль гри(STAND-UP,BUTTERFLY,FUSION і інші).Має значення і загальний ріст воротаря.
Бажано все-таки у кожному випадку щитки приміряти в натурі, слід поексперементувати на тренуванні зі щитками колег, а якщо можливо,то і опробувати нові щитки під час льодової підготовки.Тільки щитки, у яких зручно, варто придбати для себе.
В усякому разі слід звертати увагу на розміщення колінної чашки у щитку.При правильно обраному розмірі щитків коліно повинно розташовуватись посередині місця у щитку, передбаченого для утримування коліна.Лише після цього слід звертати увагу на загальну висоту щитка, у тому числі у ділянці бедер.Вона може бути різною(+ 1,+2,+3 і т.д.) в залежності від уподобань воротаря.
Майте на увазі, що зараз випускається безліч щитків з пересувним фіксатором коліна,що на перший погляд зручно, але у кінцевому рахунку спотворює анатомію щитка і ,як наслідок його працездатність.Тому рекомендую такі щитки приміряти у стані, коли фіксатор коліна знаходиться у серединному положенні, а , в подальшому, лише незначно пересувати цей фіксатор з метою знаходження ідеального положення коліна у щитку.
Є і інші способи вимірювання потрібного розміру щитків.Про це напишу трохи пізніше, коли буде час.Якщо комусь корисна ця інформація, відгукніться.
1 |
Goalie
Kremenchug |
Здоровенькі були!
Я теж воротар. Живу в Кременчуці Полтавської області.Колись грав у дитинстві у дворовий хокей, ковзани двополозні, захист дідусь робив з дерева, маска в «Спорттоварах» — рідний Совок 80-85 років.
В нашому місті є непогана команда, вже 4 роки приймає участь в різних турнірах, 2005, 2006, 2007 — переможець турніру Дніпротехсервіс. Правда ворота захищав не я — є найманець з Дніпропетровська. Під кінець минулого сезону друзі, памятаючи минуле, запросили на ковзанку — в нашому місті відкрили штучний сезонний ( листопад-березень). Після першого тренування я «захворів» хокеєм так, що вже в липні купив собі всю форму і став чекати сезону. Чесно кажучи на ковзани став як у перший раз, минуло вже більше 20 років. Став тренуватись і на ковзанці і вдома, під кінець сезону набрав форму, довіряли захист воріт у товариських матчах. Грали з Полтавою, Запоріжжям і Дніпропетровськом. Можна сказати, що команду не підвів, з 4 товариських зустрічей виграли всі чотири.
Дуже приємно, що є однодумці і просто колеги.
До речі якщо комусь потрібна форма, можу порадити або привезти любу, яку забажаєте.
Пораджу сайт newrealsport.com (дуже багато фотографій та відео про воротарів НХЛ)
1 |
kravitz17
Капитал |
Я начал играть в хоккей только потому, что загорелся вратарским делом. Но из-за того, что формы взять было негде и не за что, пошел полевым. Два года катался в поле, пока не подвернулась возможность привезти из Германии бу комплектик (старый одногруппник подсобил).
В общем, два месяуа назад за 200 евро я в Киеве получил почти полный комплект. Обрадовался жутко. Из минусов — нет шлема, маловат размер, панцырь доисторический, шорты — для защитника.
Блин, ловушка, раковина, коньки, баул — очень классные.
Шлем покупал на и-бее дополнительно, но он оказался для роллер-хоккея (мягковат). Я играю либо в своем полевом с маской, либо иногда все же надеваю вратарский роликовый.
«Ноги» в целом замечательные, но короткие. Всего на 10 см выше колена и когда садишься, они «открывают» колено под удар. Вынужден под щитки надевать наколенники для катания на роликах. Пару раз поймал ими шайбу — вроде держат.
Шорты — для защитника бооольшого размера. Нет защиты хребта, нет защиты внутренней части бедра. Наружная, передняя и защита почек — отличная.
Панцырь — старомодный, с плохой защитой ребер и маловат. Думаю, может поверх штатных накладок попришивать дополнительные накладки из листиков пластика, обшитых крепкой резиной...
Пока что сыграл в раме раз десять. На тренировках своей команды — «Феникса». С «Гнездом» играю в поле.
|