Те, що київський «Сокіл» останні матчі проводить чи не на межі фізичних сил, впадало в око вже не тільки фахівцям, а й вболівальникам. Команда хоч і виривала перемоги (шість поспіль), але здається, робила це більше на класі, ніж за логікою переваги над суперниками. І ось ланцюжок обірвався — позавчора в столичному Палаці спорту підопічні Олександра Сеуканда поступилися скромному «Бресту».
Стосунки з командою із заходу Білорусі завжди складалися для «біло-синіх» непросто. До того ж хлопці Євгена Лебедєва нині відчайдушно б'ються за місце в «плей-оф», а понеділковий поєдинок мав ще й особливий статус: набране бодай одне очко робило українців переможцями відкритого чемпіонату Білорусі за підсумками четвертого кола. Нагадаємо, в нинішній першості команди ще зіграють і п'ятий раунд, а ті, хто закріпився у верхній частині таблиці, проведуть у «плей-оф» більше зустрічей у рідних стінах, ніж на виїзді.
Вівторковій поразці киян «посприяла» відсутність у складі трьох основних гравців. Центрфорвард ударної другої п'ятірки Олександр Бобкін підхопив кон'юктивіт, Денисові Ісаєнку в попередньому матчі порізали ковзаном руку, а інший захисник, Олег Благий, не грав за домовленістю між клубами (раніше він виступав саме за «Брест»).
Великої кількості гольових моментів, як власне і кидків по воротах, доволі численні вболівальники (2,5 тисячі) не побачили. Сюрпризом у другому періоді стало те, що єдиний за 20 хвилин кидок гостей реалізувався в гол: перша ланка «Сокола» прогавила вихід сам на сам зі стражем воріт Олександром Федоровим Романа Горбоконя. А потім уперше в сезоні відзначився голом і форвард «Сокола» Дмитро Гнітько.
Після другої перерви один із київських хокеїстів напівжартома-напівсерйозно сказав мимохіть журналістові: «Виходь замість мене — сил нема». І все ж нічию, яка була б, напевно, логічним підсумком матчу, «соколята» не втримали. Феноменально влучного кидка Баранова у «дев'ятку» на передостанній хвилині гри наш голкіпер не бачив, а через 22 секунди Федоров відверто помилився, і лідерство від «Сокола» перейшло до «Юності» (за показниками особистих зустрічей).
Хоча характер команда продемонструвала, згадавши в останні дві хвилини, що треба частіше кидати по воротах. Утім однієї закинутої шайби для порятунку виявилося недостатньо. Щоправда, був момент, коли латвійський рефері Едуард Одіньш не зарахував гол у ворота Безсонова (шайбу наші заштовхали з площі воротарського майданчика), що викликало невдоволення київських гравців і фанатів.
Після матчу наставник «Сокола» на запитання журналістів про накопичену хокеїстами втому відповів жартом: «Так що нам тепер — не грати далі, а поїхати відпочивати в санаторій? Будемо знаходити внутрішні резерви й виходити на лід».
П'яте коло білоруської першості кияни розпочинають вже завтра: у Палаці спорту вони прийматимуть «Хімік-СКА», а в понеділок у Мінську спробують перервати невтішну серію у двобоях з чемпіоном Білорусі.
ТАБЛО
Відкритий чемпіонат Білорусі. 44-й тур: «Сокіл» — «Брест» — 2:3 (0:0, 1:1, 1:2; шайби: Горбоконь (Хлєбніков), 30:10 (0:1). Гнітько (Яковенко, Харченко), 37:45 (1:1). Баранов (Калачов), 58:01 (1:2). Калачов (П. Волчек), 58:23 (1:3). Гніденко (Лясковський, Литвиненко), 59:38 (2:3); кидки: 16 — 11), «Юність» — «Рига-2000» — 4:2, «Вітебськ» — «Динамо» — 1:6 (Проценко («Д») — 1+0), «Гомель» — «Німан» — 3:3, «Хімік-СКА» — «Керамін» — 0:4, «Хімволокно» — «Металургс» — 2:1.
Турнірне становище: «Юність» — 86, «Сокіл» — 86 (43 матчі), «Керамін» — 84, «Динамо» — 78, «Хімволокно» — 76, «Рига-2000» — 68 (42), «Гомель» — 65 (43), «Брест» — 59, «Німан» — 56, «Металургс» — 45, «Хімік-СКА» — 35, «Вітебськ» — 12.
Україна Молода, 26.01.2006
Україна Молода
Ось що хочу сказати з цього приводу...