Найважче буде «Соколу», бо чинний чемпіон України продовжує, нехай і невдало, виступати ще й у відкритій білоруській першості. Розклад ігор у чемпіонаті сусідньої держави доволі напружений, крім того, матчі в екстра-лізі інколи збігаються з ігровими турами українських змагань. Що в таких випадках робити команді Олександра Сеуканда, наразі невідомо, адже переносити їх немає можливості. Першу таку дилему чемпіон України розв'язуватиме вже сьогодні: опівдні команді належить зіграти із земляками з «Компаньйона», а під вечір — бути в Гродно на матчі з «Німаном». Ділити чотири п'ятірки на два склади й грати вдесятьох там і там? Це означатиме розгром принаймні на одному з фронтів. У цьому сезоні «Сокіл» знекровлений, бо команду залишило багато виконавців, навіть у другій ланці грають тінейджери, тож розриватися на два боки буде дуже важко.
За великим рахунком, Дніпропетровськ хокейним містом не був ніколи. Навіть за радянських часів в області найбільше «звучала» команда з Дніпродзержинська. Однак кілька років тому в зовсім не північному місті загорілися амбіційною метою — створити потужний хокейний клуб. Автором проекту став громадянин США Едвард Сартан. За нетривалий час зробити в Дніпропетровську вдалося немало. ХК «Дніпро-Метеор» був представлений у юніорському чемпіонаті України, Юнацькій хокейній лізі, змаганнях першого та вищого дивізіонів. Особливим предметом гордості вболівальників обласного центру стало те, що їхні «Дніпровські вовки» іноді навіть на рівних змагалися з «Соколом» і «Беркутом».
Серйозні завдання ставила команда і на нинішній сезон. Але буквально останньої миті спортивна громадськість була приголомшена несподіваною звісткою: «вовки» перебазовуються до Харкова. Як повідомив генеральний директор ХК «Дніпро-Метеор» Костянтин Мальцев, головною причиною такого непростого рішення стало те, що в Льодовому палаці Дніпропетровська хокеїсти не мають достатньо часу для занять. Тож поки що «дніпряни» домашні поєдинки проводитимуть на Слобожанщині.
Вихід із цієї ситуації пан Мальцев бачить тільки у будівництві власної арени. Вищезгаданий Едвард Сартан, який ще два роки тому сам виступав за «вовків», а нині очолює Комітет розвитку хокею в Україні, старається й тут — з власної ініціативи профінансував проект сучасного льодового майданчика. І плани амбіційного бізнесмена цим не обмежуються — він разом з однодумцями планує набудувати ковзанок на території шкільних стадіонів, часто-густо занапащених. Ентузіасти пропонують їх використовувати з навчальною метою, для уроків фізкультури, секцій з хокею та фігурного катання, проведення свят та льодових шоу для школярів.
ПОЧАЛИ!
У першому спареному турі чемпіонату України сьогодні й завтра зустрічаються:
«Сокіл» — «Компаньйон»,
«Беркут» — СДЮШОР «Сокіл»,
«Дніпровські вовки» — АТЕК.
Андрій Фоменко, Сергій Довгаль (Україна Молода, 05.10.2006)
Україна Молода
Ось що хочу сказати з цього приводу...