Жеребкування світових форумів двох останніх років для нашої національної команди складається досить непогано. Фортуна наче підкидає «синьо-жовтим» шанс уперше в історії пробитися до чвертьфіналу, але внутрішні проблеми не дають їй можливості зійти на недосяжну досі висоту. Ось і цього разу, маючи на «мундіалі» за суперників збірні Росії, Фінляндії та Данії, наші хокеїсти мріють перш за все не вилетіти до нижчого дивізіону. Чому так?
Перш за все, через організаційні проблеми і неспроможність керівництва національної команди зібрати найсильніший склад. І хоча фінансова ситуація у Федерації хокею України цього сезону нібито значно поліпшилася, капітан збірної Сергій Климентьєв каже, що гравці цього не відчувають. Ніхто їм так і не пропонує страхування на випадок отримання травм, унаслідок чого хокеїсти можуть втратити великі кошти у своїх клубах. Йдеться передусім про спортсменів, які виступають за океаном або в Росії. Тому ті, хто погоджується виступати за збірну, роблять це на свій страх і ризик, демонструючи справжній, мало ким оцінений патріотизм. Ну і коли мова заходить про преміальні (хоча справа не тільки в них), то й тут ФХУ традиційно ховає голову в пісок. Та й державні установи не вишиковуються в чергу, аби допомагати розвитку хокею, зокрема будівництву загальнодоступних льодових майданчиків у регіонах.
Унаслідок усіх цих причин нинішній склад збірної України виглядає далеко не ідеальним. У контрольних зустрічах із московським «Динамо», які відбулися минулої п'ятниці й суботи у Броварах, на лід виходили лише двоє представників російських клубів — Климентьєв із суперліги й Віталій Доніка з вищої ліги. Тренер Олександр Сеуканд намагається зліпити більш-менш міцну команду передусім із гравців білоруського чемпіонату. Але наразі гра не вражає — оборона провалюється з неприємною постійністю, а нападаючі на деякий час узагалі забувають, де розташовані ворота суперників. Як така збірна обігруватиме у своєму «фіналі» Данію?
Московське «Динамо» приїхало до України вже з прицілом формування команди на наступний сезон, тому їхня заявка на матчі в броварському центрі «Термінал» виглядала напівекспериментальною. При цьому гості, що впадало в око, переважали українців у швидкості як пересування по майданчику, так і мислення. Зрозуміло, що більшість наших хокеїстів не звикла грати на такому рівні, тому «синьо-жовті» приноровилися до запропонованого темпу лише в другому матчі. І хоча в суботу наша збірна змогла реваншуватися після поразки в першій зустрічі, особливого оптимізму результат та гра (точніше, її відсутність) не принесли.
Трохи позитивних емоцій додали активні дії Єгора Єгорова — вихованця харківської школи «Дружба-78», який приїхав із Канади. 20-річний правий нападаючий непогано проявляє себе у боротьбі, розумно поводиться із шайбою і намагається знайти взаєморозуміння з партнерами. Ще одним із небагатьох приємних моментів стало нагородження Василя Бобровникова призом кращому гравцеві «Сокола» минулого сезону, який заснували вболівальники українського хокею з сайту www.sokol.kiev.ua. До речі, саме Василь і став автором вирішальної шайби у ворота москвичів у другому матчі, вдало зігравши на «п'ятачку».
Ці дві гри залишаться єдиним спарингом збірної України перед світовою першістю в Москві, тим часом як інші суперники проводять по п'ять-сім контрольних поєдинків, причому не з клубами, а з іншими національними командами. Як сказав Олександр Сеуканд, «це наша біда. Домовлятися про товариські матчі треба було ще в травні минулого року, а ми цей момент прогавили».
Що ж, до початку чемпіонату світу лишається ще 10 днів, а наша збірна сидітиме на голодному пайку, обмежуючись «двосторонками»...
ТАБЛО
Товариські матчі
Україна — «Динамо» (М, Росія) — 3:4 (0:1, 2:1, 1:2)
Шайби: Матвійчук, 21; Сальников, 33 (більш.); О. Тимченко, 47 (більш.) — Романов, 5; Горошанський, 34 (більш.); Бірюков, 51; Осипов, 51
Україна — «Динамо» (М, Росія) — 2:1 (1:1, 0:0, 1:0)
Шайби: Гунько, 17 (більш.); Бобровников, 44 — Демченко, 13.
Склад збірної України: Карпенко (Федоров); Гунько — Климентьєв (Алексюк), Сальников — Шафаренко — Матерухін, Наваренко — Побєдоносцев; Семенченко — Бобровников — Матвійчук; Люткевич — В. Тимченко, Бобкін — Гніденко — Єгоров, Благий — Ісаєнко, О. Тимченко (Шевченко) — Олецький — Доніка.
Японія — Данія — 2:4, Італія — Данія — 3:4, Словенія — Білорусь — 2:5, Швейцарія — Росія — 1:4, 1:4, Німеччина — Данія — 4:2, 4:2, Фінляндія — Латвія — 7:3.
Андрій Фоменко (Україна Молода, 17.04.2007)
Андрій Фоменко
Ось що хочу сказати з цього приводу...